دل نوشته

شروع یک چالش بزرگ – قسمت دوم

0
Please log in or register to do it.

سلام مجدد ?

خب اول از همه بگم که اگر کاملا یهویی اومدین توی این مطلب، بهتره که اول مطلب شروع یک چالش بزرگ – قسمت اول رو بخونین بعد بیاین این مطلب رو بخونین اما اگر که اول رفتین و قسمت اول رو خوندین و حالا تازه اومدین به این قسمت پس بهتره که بریم سراغ ادامه داستان. ?

سربازی?‍♂️

خب توی قسمت قبل رسیدیم به اینکه مجبور به اعزام به سربازی شدم. ۰۱ دی ۱۳۹۸ بود که اعزام شدم و اولین بار بود کع قرار بود ۶۰ روز از تکنولوژی دور باشم.

خلاصه با هر سختی که بود گذروندیم ۶۰ روز رو و از دوره آموزشی برگشتیم و تقسیم شدیم و افتادم اصفهان. خیلی خوشحال بودم که افتاده بودم شهر خودم و پیش خودم داشتم فکر میکردم که هرروز بعد از ظهر میایم خونه و کار میکنم. (زهی خیال باطل)?

خلاصه گذشت و اوایلش خیلی سخت بود ولی کم کم به خودم اومدم و ی جورایی افتاده بودم روی روال و ی نظمی پیدا کرده بود کارام داخل پادگان و ۹۰% مواقع شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۴:۰۰ پادگان بودم و آخر هفته رو میومدم خونه تا شنبه صبح.

خلاصه پیش خودم گفتم باید ی حرکتی بزنم.پیش خودم برنامه ریزی کردم که چهارشنبه بعدازظهرا برا تفریح و وقت گذروندن، پنج شنبه کار میکردم و جمعه ها هم وقتمو میذاشتم با خانواده. خیلی سخت بود ولی باید به خودم سختی میدادم.?

پنجشنبه های سربازی☺️

خب همونطور که گفتم با خودم قرارگذاشتم که پنج شنبه ها فقط کار.خب یعنی اینکه من توی ۳۰ روز ماه فقط ۴ روز وقت داشتم که کار کنم و این میتونست منو خیلی عقب بندازه و سرعت پیشرفتم رو کند کنه ولی باز اگه مینشستم و همه غر میزدم که وقت ندارم چیزی درست نمیشد پس تصمیم گرفتم حرکت کنم حتی با همین وقت کم.پس شروع کردم…

html , css , js رو که قبل خدمت یادگرفته بودم پس یک ماه اول یعنی ۴ روز اول رو گذاشتم واسه مرور چیزایی که قبلا یاد گرفته بودم و با کمال تعجب همش یادم بود. خلاصه از ماه دوم گفتم بذار یکم back-end کار کنم. حالا back-end چیه؟ بریم پایین تا بتون بگم.

Back-End چیست؟

خب اگه بخوام خیلی ساده و توی یک جمله بهتون بگم، باید بگم زبان هایی که در دنیای وب، سمت سرور کامپایل میشن یا اجرا میشن رو میگم زبان های back-end. مثل: php – python -asp.

خب اینا به چه کار من میومدم که اصلا برم یاد بگیرم؟ خب در پاسخ به این سوال باید بگم که برای اینکه بتونم با سایت خودم اطلاعاتی رو توی دیتابیس ذخیره کنم یا بخوام اطلاعاتی رو پردازش کنم و خلاصه خیلی کارای دیگه (اینجا جاش نیس بیشتر از این توضیح بدم) مجبور بودم که یک دانش جزئی راجبش داشته باشم برا همین شروع کردم به یادگیری. با php و وردپرس شروع کردم و یادگرفتم که گلیم خودمو از آب بیرون بکشم که توش گیر نکنم. خلاصه بعد از ۳ ماه (یعنی ۱۴ تا پنج شنبه ?) دیگه یادگرفتم و تصمیم گرفتم برم سراغ ی چیز دیگه که رفتم سراغ react.js

React.JS چیست؟

خب میرسیم به اصل مطلب. بعد از اینکه پایم قوی شد و تونستم ی خودی نشون بدم در بین جونیور دولوپرا?، رفتم سراغ ری اکت.

حالا reactjs چیه؟ react یک کتابخونه جاوااسکریپته که بهتون کمک میکنه سایت های تک صفحه ای رو راحت اینجا کنید که خارجیا بش SPA یا single page application میگن.

خیلی چیزه خوبیه?من که ازش خیلی راضیم.خلاصه که سرتون رو درد نیارم دیگه شروع کردم به یادگیری و همینطور تمرین و تمرین و تمرین تا اخر خدمت.

آخرای خدمت

دیگه آخرای خدمتم بود. خانواده هم خیلی حمایتم کردن و پشتم بودم و اصلا ابراز ناراحتی نمیکردن که من پنجشنبه ها صبح میرفتم توی اتاق و شب میومدم بیرون و خیلی به خودم سختی میدادم و الان که آخرای خدمت بود، وقت دیدن نتیجه کار شده بود.نتیجه تلاش های شبانه روزی من شده بود یادگیری html , css , js , sass , webpack , git , react , vue و کلی کتابخونه جانبی دیگه که ثمرش شد اینکه بعد از پایان خدمتم ۳ روز بعد استخدام شدم و پس از مدتی تصمیم گرفتم که یک سایت راه اندازی کنم تا اطلاعات و دانش خودم رو باهاتون به اشتراک بذارم و این چالش بزرگی هست که من باهاش رو به رو هستم و امیدوارم که در کنار هم بتونیم مطالب خوبی رو یادبگیریم.

کلام آخر

اگر وارد این حوزه شدین و میخواین که یک برنامه نویس بشین، بهتره که صبر زیادی داشته باشین و علاقه به یادگیری، چون این دو تا اصل چیزایی هستن که اگر نداشته باشین نمیتونین توی این دنیا قدم بردارین. این مطلب رو هم من ایجاد کردم که اصل پیش خودتون نگین وقت ندارم نمیرسم و هزارتا بهونه دیگه. من فقط ی پنج شنبه هارو وقت داشتم و الان به اینجا رسیدم پس شک نکنین اگه شما بجای یک روز در هفته، دو روز در هفته بتونین وقت بذارین دوبرابر من پیشرفت میکنین. پس اصلا امیدتون رو از دست ندین و فقط انجامش بدین. پایان

12 عملکرد مهم جاوا اسکریپت که هر توسعه دهنده وب باید بداند
شروع یک چالش بزرگ - قسمت اول

Reactions

1
1

فعلا کسی لایک نکرده

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *