Sticky ad
You can skip ad in 5s
vscode

بررسی بخش تنظیمات در vscode

0
Please log in or register to do it.

سلام من دوباره اومدم با ی ویدئو باحاله دیگه توی این ویدئو قراره باهم بررسی کنیم ببینیم توی بخش تنظیمات vscode چ خبره و vscode چطور تنظیمات مارو اعمال میکنه داخل برنامه.

اول متوجه میشیم که vscode یک فایل json داره که همه تنظیمات پیش فرض داخل اون قرار میگیرن و از اونجا فراخوانی میکنه، و اگه لازم باشه من بیام و تنظیمات خودم رو اعمال کنم باید بیام و تنظیمات خودم رو داخل ی فایل json دیگه ذخیره کنم و اون رو بعد از فایل تنظیمات پیشفرض فراخوانی کنم تا تنظیمات overwrite بشن.

حالا همه این کار هارو خود vscode انجام میده و خودش اومده ی فایل تنظیمات پیشفرض آماده کرده و ی فایل هم برای تنظیمات ما قرار داده تا تنظیماتمون رو داخلش قرار بدیم و اون رو بعد از تنظیمات پیشفرض فراخوانی میکنه تا اون overwrite بشه.

نقص های این روش چی بود؟

حالا این روش ی مشکلاتی رو برای ما ایجاد میکرد قبلا، یکی اینکه اون زمان در vscode چیزی به نام autocomplete نبود به این شکل و خیلی نقص ها و ایرادات داشت برای همین باید شما تنظیمات رو یا حفظ میکردین یا میرفتین و فایل تنظیمات پیشفرض رو باز میکردین و تنظیمات مورد نظرتون رو پیدا میکردین و اون رو کپی میکردین و میرفتین داخل فایل تنظیمات و اونجا مقدارش رو عضو میکردین و ذخیره میکردین?عجب مکافاتی

حالا چیکارش کردن؟

خب توسعه دهنده های vscode دیدن این حرکت خیلی ظلمه? اومدن گفتن میایم و ی بخش تنظیمات داخل برنامه قرار میدیم (ی جور رابط کاربری راحت تر).

اومدن ی بخش به vscode اضافه کردن و تنظیمات رو اونجا نشون دادن البته این بار با ی ظاهر خیلی بهتر. یعنی اومدن از فیلد های متنی، دکمه ها، checkbox، و… استفاده کردن، جستجو براش گذاشتن و تنظیمات رو دسته بندی کردن. با این حرکتشون خیلی بخش تنظیمات رو خوب کردن و الان دیگه راحت میشه تنظیمات رو عوض کرد به سادگی.

حالا که رابط کاربری اومد وسط، نحوه ذخیره تنظیمات عوض شد؟

خیر. توی یک کلمه باید بگم ن.چون دیدن اون روش قبل که با استفاده از json ها خوب و اوکی بود. تنها مشکل نمایش دادن تنظیمات بود که با اومدن اون UI دیگه اونم حل شده بود. پس الان vscode میاد و تنظیماتی که شما داخل اون رابط کاربری تغییر میدین رو خودش داخل اون فایل json ذخیره میکنه. به همین راحتی.

سخن آخر

برای درک بهتر و بررسی کامل تنظیمات نیازه ویدئو رو ببینید و با بخش تنظیمات توی vscode بیشتر آشنا بشین و در آخر این نکته رو بگم که بهتون قول داده بودم توی این پست هم تنظیمات خودم رو هم براتون بذارم که اگر خواستین ازش استفاده کنید. امیدوارم این پست هم براتون مفید باشه و از تنظیمات هم استفاده کنید.?❤️

نتایج نظرسنجی از دولوپرهای stackoverflow 2022 منتشر شد
6 کتابخونه فوق العاده برای ساخت تور آموزشی

Reactions

فعلا کسی لایک نکرده

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *