Sticky ad
You can skip ad in 5s
vscode

بررسی بخش Source Control (Git) در Activity Bar VScode

0
Please log in or register to do it.

خب توی این قسمت رسیدیم به بخش source control در activity bar برنامه vscode?

امروزه بعید میدونم پروژه ای در دنیا به صورت تیمی توسعه داده بشه و از سورس کنترل ها استفاده نشه. حتی همون پروژه هایی هم که به صورت انفرادی توسعه داده میشن از سورس کنترل ها استفاده میکنن و اغلب انها به خاطر محبوبیت و کاربردی بودن git میان و از ابزار git استفاده میکنن.

چرا باید git رو با vscode مدیریت کرد؟

git با تمام خوبی هایی که داره یکم مدیریتش سخته و اینکه بخوایم درست و اصولی ازش استفاده کنیم نیازمند تجربه فراوان داره. خب حالا این وسط اون هایی که مثل من مبتدی هستن چطور باید با گیت سر و کله بزنن و ازش استفاده کنن؟

اینجاس که vscode به کمک ما میاد و با بخشی که توسعه دهنده های vscode در اختیار ما گذاشتن، میتونیم مثل آب خوردن با git کار کنیم.

اگه با گیت آشنایی داشته باشید میدونید که دستوراتش خیلی اعصاب خورد کنن و مدام باید ی سری کار های تکراری رو انجام بدیم، دستورات تکراری رو اجرا کنیم ولی به این فکر کنید که با ی کلیک همه تغییرات فایلتون برن داخل stage یا با یک کلیک commit بزنید و اون رو push کنید روی سرویس های آنلاین گیت مثل گیت هاب و گیت لب.

vscode همه این مشکلات رو برای ما ساده کرده. اگه ی نگاهی به بخش Source Control در activity bar بزنید میبینید که شما میتونید خیلی راحت یک ریموت ایجاد کنید، از پروژه خودتون clone بگیرید و شروع به توسعه کنید و در آخر یک commit خوشگل بزنید و اون رو push کنید روی همون ریموتی که ایجاد کردین.

خب شما توی این بخش میتونید به راحتی سورس کنترل خودتون رو مدیریت کنید به طوری که دیگه به ترمینال نیازی پیدا نمیکنید و هر عملیاتی رو که بخواین انجام بدین کافیه فقط چندتا کلیک ساده بکنید و میبینید که عملیات انجام میشه??

بررسی بخش Extensions در Activity Bar VScode
بررسی بخش Search در Activity Bar VScode

Reactions

فعلا کسی لایک نکرده

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *